مسئول بسیج سازندگی قزوین:
شناسه خبر :۸۶۳۸

پیشرفت ۹۰ درصدی مخزن خاكي آقا بابا با ظرفيت ۴۰۰هزار متر مكعب

مسئول سازمان بسيج سازندگي استان قزوين از پیشرفت ۹۰ درصدی مخزن ذخیره آب کشاورزی آقا بابا با ظرفيت ۴۰۰هزار متر مكعب خبر داد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پايگاه اطلاع رساني بسيج سازندگي استان قزوين، سرهنگ دوم پاسدار مهدی صادق پور مسئول سازمان بسيج سازندگي استان قزوين از پیشرفت ۹۰ درصدی مخزن ذخیره آب آقابابا با ظرفيت ۴۰۰هزار متر مكعب خبر داد و گفت: این مخزن جهت جمع آوري و نگهداري آب های سطحی در زمان پرآبي و استفاده آن در سایر فصول به منظور رونق کشاورزی ، افزایش درآمد مردم منطقه و افزایش تولیدات کشاورزی،توسط تیم فنی اجرایی بسیج سازندگی استان در حال اجرا می باشد.   

وي گفت: اين مخزن در بالا دست زمين هاي كشاورزي آقابابا و کیخنان در حال اجرا است .

صادق پور در ادامه به ميزان پيشرفت فيزيكي اين پروژه اشاره و عنوان نمود: اين پروژه از خرداد ماه سال ۱۳۹۵ شروع شده و تا به امروز حدود ۹۰ درصد پيشرفت فيزيكي داشته است . وی اذعان داشت این پروژه در دو فاز احداث كانال و مخزن در حال اجراست و خط انتقال و کانال بتنی به طول حدود ۶ کیلومتر به اتمام رسیده و هم اکنون در حال بهره برداری می باشد. 

اين مقام مسئول در پايان اذعان داشت: در صورت تامين اعتبار ، تهیه و خرید ژئوممبرون انجام و پروژه حداکثرتا سه ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید و با افتتاح آن بیش از ۱۰۰ هکتار از زمین های کشاورزی دیم در منطقه آقابابا زیرکشت آبی خواهد رفت.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها