شناسه خبر :۵۶۵۲

رزمایش بزرگ محمد رسول الله (ص) در قزوین برگزار می شود

جانشین فرمانده سپاه صاحب الامر (عج ) قزوین گفت: رزمایش بزرگ محمد رسول الله (ص) با رمز عملیاتی یا رسول الله با حضور جمعی از مسوولان لشگری و سپاه فردا در این استان برگزار خواهد شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج سازندگی استان قزوین سرهنگ عباس برزگر روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: این رزمایش با حضور ۱۶ گردان که هر گردان شامل ۲۳۶ نیرو است در راستای آمادگی و تقویت بنیه دفاعی بسیج و برای مقابله با تهدیدات دشمن در تیپ ۸۲ صاحب الامر (عج ) استان برگزار می شود.

وی ادامه داد: این رزمایش در راستای تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر آمادگی بسیجیان، با برنامه ای دقیق و منسجم و با هدف ارزیابی عملکرد نیروها در برابر دشمن فرضی برگزار و نیروهای بسیجی بخشی از قدرت و توانایی خود را در ۲ مرحله کلاسیک و جنگ های ناهمتزار به نمایش خواهند گذاشت.

سرهنگ برزگر اضافه کرد: اعلام آمادگی رزمی و دفاعی نیروهای مسلح، تقویت روحیه انجسام ملی، تضعیف و مایوس کردن دشمن و نمایش سطح توانمندی نیروهای بسیج از جمله اهداف برگزاری این رزمایش است.

وی، برگزاری کلاس های تاکتیکی، امداد و نجات، دفاع از کوی و برزن، کمین و ضد کمین، میدان تیر و راهپیمایی شبانه را بخشی از برنامه های این رزمایش عنوان کرد.

جانشین فرمانده سپاه استان قزوین همچنین برگزاری این رزمایش را از جمله برنامه های سالانه سپاه به منظور اعلام آمادگی بسیجیان برای دفاع از اسلام و انقلاب دانست.

رییس سازمان بسیج سازندگی قزوین نیز در این نشست به مرحله دوم رزمایش محمد رسول الله (ص) در استان اشاره کرد و گفت: این مرحله رزمایشی با عنوان محمد رسول الله به منظور خدمت رسانی به مردم نواحی منفصل شهری کم برخوردار در قزوین برگزار می شود.

حمیدرضا الله بداشتی تاکید کرد: در این رزمایش خدمت رسانی ۱۵۰ گروه جهادی و ۲۰ گروه اقشاری به منظور خدمت رسانی به مردم مناطق حاشیه شهرها به صورت سازمان یافته به ارایه خدمت می پردازند.

به گفته وی، گروه های جهادی از ۹ تا ۲۹ شهریور ماه خدمات اجتماعی، فرهنگی، معیشتی، سلامت، کار آفرینی، اشتغال، توانمند سازی، بهسازی و نوسازی منازل مسکونی و پرداخت تسهیلات کم بهره را به مردم مناطق ارایه خواهند کرد.

الله بداشتی، مدت زمان خدمات رسانی نیروهای جهادی به هر یک از مناطق کمتر توسعه یافته را سه تا ۱۰ روز اعلام کرد و گفت: مسئولان سایر دستگاه های اجرایی و حمایتی با استقرار میز خدمت در مناطق یاد شده خدمت رسانی لازم را خواهند داشت.

وی با بیان اینکه این گونه خدمت رسانی به مردم مناطق حاشیه شهرها به صورت مستمر خواهد بود، افزود: مهمترین هدف از برگزاری این رزمایش خدمت رسانی، بهره مند شدن مردم از خدمات بیشتر اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی سپاه و بسیج به عنوان بازوی دولت خواهد بود.

رییس سازمان بسیج سازندگی استان قزوین یادآور شد: ارایه آموزش های فرهنگی شامل خود امدادی، دگر امدادی، امداد و نجات، مواجه با مخاطرات، زلزله و طوفان و در اختیار قراردادن بسته های حمایتی با همکاری کمیته امداد و با محوریت بسیج سازندگی از دیگر برنامه های قابل اجرا در این رزمایش است.

رزمایش بزرگ ۱۰ هزار نفری محمد رسول الله (ص) بسیجیان قزوین از فردا، ۱۱شهریور ماه در تیپ ۸۲ سپاه صاحب الامر (عج) استان برگزار می شود.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها