شناسه خبر :۴۸۳۱

انگور، بستری مناسب برای اشتغال زایی/ همت‌ها، ریشه در وجود انسان دارند

وقتی بخواهی به همتت جامه عمل بپوشانی هیچ کاری برای تو نشدنی نیست تا جایی که سخت ترین کارها برای تو آسان می شود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج سازندگی استان قزوین، بدون شک در شرایط فعلی که دو گانه اقتصاد مقاومتی و لزوم اشتغال زایی در کشور مطرح است، دستگاه های اجرایی و همچنین مردم باید به دنبال زمینه هایی جدید برای ایجاد اشتغال و در نتیجه تحقق اقتصاد مقاومتی باشند.

صرف نظر از نگاهی که در بین مردم کشورمان به مقوله اشتغال وجود دارد، جوان امروز باید به خوبی به این باور برسد که گل اشتغال در سایه همت خود جوان شکوفه می زند و می روید و اوست که باید امروز با همت خود نه تنها برای خود بلکه برای دیگر جوانان این مرز و بوم اشتغال ایجاد کند.

کشاورزی و صنعت وابسته، یکی از بهترین عرصه های تحقق اقتصاد مقاومتی و اشتغال زایی برای نسل جوان است .

جوانان زیادی با درک این مهم به این نتیجه رسیده اند که امروز خود باید به دنبال ایجاد شغل باشند و دیگر نگاه صرف به دولت برای ایجاد اشتغال پاسخگو نیست.

محمد متین پور جوانی است که این روزها نشان داده خواستن توانستن است . وی که این روزها یک تولید کننده کشمش در قطب انگور کشور یعنی تاکستان است به خوبی توانسته ثابت کند که ما می توانیم و شدنی است .

متین پور معتقد است برای راه اندازی کارخانه خود تنها یک سنگ فرز و یک دستگاه جوشکاری برایش کافی بوده است . او ضایعات کارخانه های بناب، مشهد و شاهرود را به قزوین آورد تا بتواند کارخانه خود را ایجاد کند .

 متین پور در گفتگویی در رابطه با نحوه ساخت دستگاه ها ادامه داد: دستگاه ها ضایعات بودند و من پس از خریداری، آنها را به قزوین آوردم و آنها را سر هم کردم تا دستگاه های شستشو را راه اندازی و سپس با دستان خودم گرمخانه و دودخانه و دیگر دستگاه ها را ساختیم.

وی با اشاره به فضای کارخانه خود نیز تاکید کرد: کارخانه متروکه ای را در تاکستان میشناختم که ۱۷ سال متروکه بود . برای راه اندازی  با صاحب این سوله ها صحبت کردم و پس از ایجاد شراکت با وی موفق شدیم کارخانه جداسازی و بسته بندی کشمش را راه اندازی کنیم.

متین پور که امروز به عنوان کارآفرین نمونه انتخاب شده است، اضافه کرد: محصولات تولیدی این شرکت با استقبال خوب کشورهای خارجی روبرو شده و توانسته ایم این محصولات را به کشورهای روسیه، عمان و عراق صادر کنیم.

این تولید کننده با بیان اینکه با کمک سازمان بسیج سازندگی مبلغ ۶۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کرده است، ادامه داد: این مبلغ کمک خوبی برای ما بود و توانستیم با آن ضمن خرید کشمش ، دستگاه بسته بندی را نیز خریداری کنیم تا از این پس محصولات خود را در قالب بسته های ۲۵۰گرمی، ۹۰۰ گرمی و ۲ کیلوگرمی روانه بازار کنیم.وی با گلایه از میزان سود این وام ها گفت: در تلاش هستیم تا با توجه به سود بالای بازپرداخت، بخشی از وام را به یکباره تسویه کنیم تا برای ما بقی آن فشار زیادی را متحمل نشویم.

متین پور در پایان با اشاره به اینکه ظرفیت اشتغال زایی از طریق باغات انگور در تاکستان بالاست، یادآور شد: هم اکنون ۱۷ نفر در این کارخانه جداسازی و بسته بندی کشمش مشغول به کار هستند.

اما متین پور تنها یکی از میلیون ها جوان ایرانی است که به این نتیجه رسیده که می توان کارهای بزرگ را انجام داد. از سویی نباید نقش دستگاه های اجرایی و حاکمیتی را در تسهیل اشتغال زایی برای جوانان نادیده گرفت.

و در پایان همه باید بدانیم که یکی از اصلی ترین راه های تحقق اقتصاد مقاومتی، حمایت از کشاورزی و صنعت های وابسته است که زمینه اشتغال فراوان دارند.

 

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها