نماینده سابق مردم قزوین، آبیک و البرز:
شناسه خبر :۴۴۱۵

معطل نگه داشتن اقتصاد خیانتی بزرگ به مملکت است

نماینده سابق مردم قزوین، آبیک و البرز گفت: این یک خیانت بزرگ به مملکت است که ما اقتصاد کشور را معطل کنیم تا ببینیم در آمریکا چه رخ می‌دهد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج سازندگی استان قزوین حجت الاسلام سید مرتضی حسینی در گفت‌وگویی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مراسم ارتحال امام خمینی(ره) و دستور ایشان مبنی بر کسب آمادگی‌های لازم جهت آغاز فعالیت‌های تعطیل شده هسته‌ای اظهار داشت: مقام معظم رهبری از همان آغاز مذاکرات برجام به این نتیجه رسیده بودند که مذاکرات نتیجه‌ای ندارد؛ ولی دولتمردان، جو روانی جامعه را به گونه‌ای اداره کردند که راهی غیر از برجام وجود ندارد و ما باید کشور را از طریق برجام نجات بدهیم و نتیجه این شد که هیچ چیزی عایدمان نشد.

وی افزود: الان هم اروپایی‌ها می‌خواهند ما را با همین مذاکرات ثانویه سرگرم کنند؛ به این صورت که در کلام می‌گویند ما با آمریکا موافق نیستیم و باید با هم مذاکره کنیم بر سر اینکه چطور باید کاری کنیم تا آمریکا نتواند خللی در نحوه اجرای برجام ایجاد کند و همین طور ما را چند سال دیگر معطل کنند تا هم از نظر هسته‌ای و علمی عقب بمانیم، هم از نظر اقتصادی با مشکلاتی مواجه شویم.

حسینی ادامه داد: اما مقام معظم رهبری در سخنرانی سالگرد ارتحال امام پیش‌دستی کردند و سازمان انرژی اتمی را موظف کردند تا اقدامات لازم جهت رسیدن به توان هسته‌ای مورد نظر را انجام دهند. این دستور هم هشداری بود به دولت‌های اروپایی و هم به مسئولین دولتی. ایشان با این حرکت هوشمندانه هم توطئه اروپایی‌ها را خنثی و همچنین دل کسانی را هم که دل به مذاکره با اروپا بسته بودن خالی کرد.

نماینده سابق مردم قزوین، آبیک و البرز اضافه کرد: این سخنان نه به منزله پایان مذاکرات هسته‌ای است و نه به واسطه این اقدامات، نقض برجام صورت می‌گیرد؛ همچنان که سخنگوی اتحادیه خانم موگرینی هم به این مسئله اعتراف کردند. بلکه این یک هشداری بود به اروپایی‌ها که به آنها بفهماند اگر می‌خواهید بازی در بیاورید، ما تمام فعالیت‌های تعطیل شده مان را شروع می‌کنیم و آن وقت است که دیگر نمی‌توانید به ما برسید.

وی بیان کرد: اروپایی‌ها با توجه به شناختی که از دولتمردان ما پیدا کردند، متوجه شده‌اند که اگر فشارها را بیشتر کنند، مقامات ما تسلیم خواهند شد؛ ولی بنای مقام معظم رهبری بر این است که نگذارند اینها تسلیم اروپایی‌ها بشوند. انشاءالله کارهای خوبی در آینده صورت می‌گیرد و این اروپایی‌ها هستند که تسلیم ما می‌شوند.

حسینی با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهور در خصوص امیدوار بودن به عدم استقبال مردم آمریکا از دولت ترامپ در انتخابات آتی و روی کار آمدن احتمالی دموکرات‌ها افزود: این یک خیانت بزرگ به مملکت است که ما اقتصاد کشور را معطل کنیم تا ببینیم در آمریکا چه رخ می‌دهد. دلیلی وجود ندارد که ما منتظر بمانیم که آیا ترامپ عوض می‌شود یا نه؟ از کجا معلوم یک نفر بدتر از ترامپ سر کار نیاید؟

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: دولت اگر بخواهد به این وضع ادامه دهد، باید بداند که اصلاح‌طلبان و همفکران او دیگر بین مردم مقبولیتی نخواهند داشت. وقتی مردم می‌بینند اقتصاد کشورشان فلج شده است و دولت هم عملاً هیچ کاری جهت بهبود اوضاع نمی‌کند، قطعاً مردم دیدگاه دیگری پیدا می‌کنند.

نماینده سابق مردم قزوین، آبیک و البرز اذعان کرد: با توجه به سخنان مقام معظم رهبری در سالگرد ارتحال امام خمینی، ایشان عملأ حجت را بر همه تمام کردند و هشدارهای لازم را هم دادند. امیدواریم که دولت هم سر عقل آمده باشد و این بار به اروپایی ها دل نبندد.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری با توجه به مشورت‌هایی که انجام می‌دهد، تصمیم می‌گیرد و نظراتش را بیان می‌کند. ایشان ولی امر مسلمین هستند و آینده حوادث را به درستی می‌بینند. ایشان با دیدگاه روشنگرانه ای که دارند این تصمیم را گرفتند تا اروپایی‌ها کلاه سر ایران نگذارند.

حسینی اظهار امیدواری کرد همانطور که در این دولت صنعت هسته ای از نقطه مطلوبی که قرار داشت به صفر رسید، در همین دولت هم فعالیت‌های تعطیل شده هسته‌ای کشورمان به نقطه اوج و ایده‌آل برسد.

وی بیان کرد: اگر دولت در چارچوب نظرات مقام معظم رهبری حرکت کند و تدابیر ایشان را عملی کند، قطعاً موفق خواهد شد؛ در غیر این‌صورت به موفقیت نمی‌رسد و مردم هم دیدگاهشان نسبت به این دولت برمی‌گردد؛ کما اینکه بسیاری از افرادی که به آقای روحانی رأی داده‌اند الان از حمایت ایشان پشیمانند.

حسینی در پایان خاطرنشان کرد: مردم ما مردم فهیمی هستند. آگاهی سیاسی خوبی هم دارند و شرایط را هم  می‌سنجند. در قضیه برجام دولت، تیم اقتصادی، رسانه‌ای، سیاسی و همچنین شبکه‌های ماهواره‌ای و مجازی مردم را به نوعی فریب دادند که اگر برجام تصویب شود، وضع اقتصادی ما بهتر خواهد شد، بیکاری کم می‌شود، تورم پایین می آید. ولی مردم بعدها فهمیدند همه این وعده‌ها دروغ بود. الان مردم هم به همان نتیجه‌ای رسیدند که مقام معظم رهبری سال ها بیان فرمودند. مردم با این سطح از آگاهی، از این پس نیز توطئه‌های دشمنان را خنثی می کنند.

 

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها