رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین:
شناسه خبر :۴۲۳۳

جهاد سازندگی رکن اساسی در دفاع مقدس بود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوين، جهاد سازندگی را رکن اساسی در ۸ سال دفاع مقدس دانست و گفت: عنوان سنگرسازان بی‌سنگر عنوان بسیار کاملی برای رزمندگان و شهدای جهاد سازندگی در دفاع مقدس بود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج سازندگی استان قزوین، فاطمه خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در جلسه کمیته پشتیبانی و مهندسی-رزمی جنگ جهاد سازندگی استان قزوین ویژه کنگره بزرگداشت ۳ هزار شهید استان که در سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد، اظهار کرد: کنگره بزرگداشت ۳ هزار شهید استان قزوین بهترین فرصت برای آشنایی نسل جدید با شهدای این استان است.

وی با بیان اینکه بیش از ۴ هزار نفر داوطلب آزاد از جهاد سازندگی استان قزوین به جبهه‌های جنگ اعزام شده‌اند، افزود: جهاد سازندگی استان قزوین در طول مدت ارائه خدمت خود توانسته ۱۹ شهید، ۳۵۰ رزمنده، ۱۰ آزاده و ۴۰ جانباز را تقدیم دفاع مقدس و ایران اسلامی کند.

خمسه عنوان کرد: عنوان سنگرسازان بی‌سنگر عنوان بسیار کاملی برای رزمندگان و شهدای جهاد سازندگی در دفاع مقدس بود.

وی بیان کرد: جهادگران، پشتیبان و مهندس دفاع مقدس بودند و با دلاوری و روحیه سلحشوری راه را برای رزمندگان هموار می‌کردند و رشادت‌های آنان باید برای نسل جوان بیان شود.

این مسئول تأکید کرد: یادواره شهدا و کنگره بزرگداشت ۳ هزار شهید استان قزوین فرصتی است تا شهدای استان مخصوصاً شهدای جهاد سازندگی یک‌بار دیگر به جامعه معرفی شوند.

وی اضافه کرد: کنگره شهدای قزوین فرصتی است تا فداکاری‌ها و کارهای بزرگ این شهدا در دوران دفاع مقدس یک بار دیگر مخصوصاً برای نسل جدید نمود پیدا کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به اینکه نسل جدید با واقعیات دفاع مقدس و نقش جهادگران سازندگی آشنا نیستند، گفت: امروز از جهاد سازندگی تنها یک نام و یک شعار «روحیه جهادی» باقی مانده و همه به دنبال آن هستند تا از این روحیه جهادی الگو بگیرند.

وی بیان کرد: نسل جدید به دلیل آشنایی کم خود به سختی می‌تواند روحیه جهادی را در جامعه نهادینه کند اما این کنگره فرصتی است تا نسل جدید با شرکت در آن از نزدیک با زندگی‌نامه و روحیات این شهدا آشنا شوند و بتوانند این روحیه را در زندگی خود پیاده کنند.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها