شناسه خبر :۱۶۷۴

تحویل ۱۷۶واحد اسکان موقت توسط سپاه قزوین به زلزله زدگان کرمانشاه

معاون اجرایی سپاه صاحب الامر (عج ) استان قزوین از تحویل ۱۷۶واحد اسکان موقت توسط سپاه این استان به زلزله زدگان کرمانشاه خبر داد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج سازندگی استان قزوین محرمعلی والدی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود:پس از وقوع زلزله نیروهای سپاه استان درمنطقه کرمانشاه و سرپل ذهاب حضور پیدا کرده و اقدام به کمک رسانی به زلزله زدگان کردند.
وی ادامه داد: با اقدامات انجام شده در روستای قره بلاغ ۱۰۵واحد و بابا اسکندر ۷۱ واحد برای اسکان موقت تحویل مردم این دو روستا خواهد شد.
والدی، با بیان اینکه این دو روستا ۳۲۴ خانوار با جمعیتی افزون بر یکهزارو ۳۰۰ نفر داشتند، افزود: این دو روستا با تخریب ۱۰۰ درصدی روبرو بود و مسئولیت سازندگی و خدمات رسانی به آنها به سپاه استان قزوین واگذار شد.
وی اظهار کرد: سپاه استان قزوین ازهمان ابتدا تلاش کرد تا با از ظرفیت مردم استان و مدیران دستگاههای اجرایی استان استفاده کند تا بتواند خدمات قابل قبولی را به مردم این دو روستا ارائه کند.
معاون اجرایی سپاه صاحب الامر (عج ) استان قزوین تاکید کرد:درابتدای کار و بعد از تامین نیازهای اولیه و مایحتاج ضروری، ۴۳۰ چادر در بین این خانوارها توزیع شد و در بحث اسکان اضطراری سوخت و وسایل گرمایی مانند والور و بخاری های برقی نیز بین این خانواده ها توزیع شد.
والدی بیان کرد: بعد از اسکان اضطراری، وارد گام اسکان موقت شدیم که امروز با ۹۰ درصد پیشرفت اسکان موقت نیز رو به اتمام است و سکوهای نصب کانکس با کمک قرارگاه خاتم و گروه های جهادی استان قزوین ایجاد شد.
وی با اشاره به اینکه این اقدامات به دست گروههای جهادی نواحی استان قزوین آغاز شده و اتفاقات خوبی روی داده اضافه کرد: کار آواربرداری خانه های فروریخته نیز با کمک و با استفاده از ظرفیت مهندسی سپاه و ادارات استان با ۲۰ دستگاه خودروی مخصوص انجام شد و تا این لحظه ۱۵۰ واحد در قره بلاغ اعظم و ۹۰ واحد در بابااسکندر آوار برداری انجام شده است.
وی با اشاره به حضور گروههای جهادی پزشکی درمنطقه نیز عنوان کرد: یکی دیگر از اقدامات خوب در این منطقه حضور ۱۱ تیم پزشکی جهادی در این دو روستا بود که هفت تیم در قره بلاغ و ۴ تیم در بابا اسکندر مستقر شدند.
والدی تصریح کرد:همچنین ۲۰ تیم گروههای پزشکی دانشجویی نیز در این منطقه حضور یافتند و ۲هزار نفر از سکنه قره بلاغ و ۷۰۰ نفر از سکنه بابااسکندر را به صورت رایگان معاینه کردند.
وی افزود: یکی دیگر از اقدامات در این منطقه ، اقدام برای نظافت و نصب سرویس های سیار بهداشتی و حمام سیار بود که تا به امروز ۷۰ سرویس بهداشتی سیار نصب شده و ۱۱۱ سرویس بهداشتی نیز تعمیرات صورت گرفته است که خرید این سرویس ها هم با کمک مردم استان قزوین انجام شد.
معاون اجرایی سپاه صاحب الامر(عج) خاطرنشان کرد: تلاش شد تا با کمک مردم کانکس ها تامین شود که تا به امروز ۸۰ کانکس از سوی مردم استان قزوین تهیه و به مردم این دو روستا تحویل داده شده است.
وی یادآور شد: اقلام ضروری برای خوراک و بهداشت مردم نیزبا حضور گروه های جهادی تامین شده و تحویل مردم شده است.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها