یکشنبه 1401/02/18 - 08:29
سجاد میرباقری
استان قزوین
سردار آتانی

رزمایش سراسری جهادگران فاطمی برگزار می شود/ اجرای بیش از ۳ هزار و ۳۳۵ پروژه سازندگی توسط جهادگران سپاه استان

فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین گفت: رزمایش بزرگ جهادگران فاطمی در سراسر کشور به مدت ده روز در حال برگزاری است که در این ده روز، کار متفاوتی به نمایش گذاشته خواهد شد.

قزوین_ به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج، نشست خبری فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین به مناسبت هفته بسیج سازندگی با حضور اصحاب رسانه در سالن جلسات فرماندهی سپاه استان قزوین برگزار شد.

سردار رستمعلی رفیعی آتانی، فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین در این نشست بیان کرد: ما همه معارف دینی را از کنج خانه ها و عمل انفرادی بیرون کشیدیم و آن را در صحنه عمل به فعالیت سیاسی و اجتماعی خود تبدیل کردیم. ما روزهای سخت را با کلاس ماه رمضان و تحریم های سخت را با کلاس عاشورا آسان خواهیم کرد.

اصحاب رسانه قویترین گروه جهادی ما در انتقال خدمات سپاه و بسیج و گروه های جهادی هستند

وی گفت: جهاد سازندگی با دایره عظیم بسیج عزیز مفهوم جدیدی یافته که در این میان جهاد سازندگی منحل نشد بلکه با قرارگاه پیشرفت و آبادانی ادغام شد و در صحنه عمل باید قانونگذاران به این نتیجه می رسیدند که مدیریت و فکر جهادی در راستای تحقق آرمان های ملت عزیز در پرتو اقدام جهادی محقق می شود.

فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین اظهار کرد: پس از چندین ماه از بنده حضور در سپاه استان، صحنه های خلق شده خاصی را دیدم که در همه این صحنه ها، هم نیروهای جهادی و هم اصحاب رسانه یاریگر سپاه عزیز بودند. اصحاب رسانه قویترین گروه جهادی ما در انتقال خدمات سپاه و بسیج و گروه های جهادی هستند و توقع ما این است که با نگاه تیزبین خود قاب های محدود را به پنجره های بزرگ انتقال اخبار تبدیل کنید چرا که اخبار امیدآفرین شما، قوت قلب ولی فقیه عزیز است.

رزمایش سراسری جهادگران فاطمی برگزار می شود

سردار آتانی با اشاره به رزمایش بزرگ جهادگران فاطمی عنوان کرد: این رزمایش در سراسر کشور به مدت ده روز در حال برگزاری است که در این ده روز، کار متفاوتی به نمایش گذاشته خواهد شد و دستاوردهای یکساله گذسته بسیج سازندگی و سپاه بیان و افق پیش رو را تبیین خواهیم کرد.

وی با اشاره به عرصه های مختلف خدمت از سوی بسیج سازندگی افزود: در حوزه عمرانی، حوزه بهداشت و درمان و سلامت، آموزشی، در اقتصاد مقاومتی، خدمت رسانی مومنانه، از گروه های جهادی بسیجیان خبرهای خوشی در راه است که همه این عرصه های خدمت در رزمایش فاطمی اجرا خواهد شد.

فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین در ادامه خاطرنشان کرد: نواحی به طور همزمان این رزمایش را اجرا خواهند کرد و در روز جمعه این رزمایش با حضور گروه های جهادی در محل سپاه استان برگزار خواهد شد. این رزمایش در تعامل با دستگاه های مختلف برگزار می شود و بر اساس مصوبات بالا دستی دولت و بدون موازی کاری اقداماتی صورت خواهد گرفت.

سردار آتانی در ادامه با اشاره به تنوع خدمت در عرصه های سازندگی اضافه کرد: تا امروز هزار و ۱۷۰ گروه جهادی در استان ثبت شده اند و حوزه های فعالیت آنها مشخص است و همه اقشار بسیج در این گروهها حضور دارند و ۴ هزار و ۷۹۰ نفر جهادگر در این گروه ها، پای کار هستند.

وی افزود: تعداد کل پروژه ها ۳ هزار و ۳۳۵ پروژه، در حوزه های آب، مسکن، راه، بهداشت، مکان های مذهبی، آموزشی در مناطق محروم است. در حوزه اقتصاد مقاومتی به تمام وعده های بیان شده در بحث اعتبارات و غیره عمل کردیم و مجموع خدمات ما تا امروز در این حوزه ۱۶۳ میلیارد تومان تسهیلات بوده که شامل ۶ هزار و ۳۲ طرح با بیش از ۸ هزار اشتغال است.

فرمانده ارشد نظامی استان در ادامه بیان کرد: ۴۵ تعاونی با مشارکت مردم سازماندهی شدند و بیش از ۲ هزار و ۳۹۱ کارگاه شکل گرفت و بیش از ۱۳ نفر تسهیل‌گر و بیش از ۲۱ هزار و ۸۰۰ نفر اعضای صندوق هستند که بخشی از آورده سپاه حدود ۲۱ میلیارد تومان و بیش از ۴۲۳ میلیون تومان آورده خیرین است اما مهم این است که ما به دنبال ایجاد زمینه برای مدیریت امور توسط مردم هستیم.

سردار آتانی بیان کرد: در حوزه کمک مومنانه استان قزوین بسیار خوش درخشیده است.‌ قزوین برخوردار از عالمان دینی و دارالمومنین است و همیت استانی دارد. شهری که عالم خیز است و مردم نوعدوست دارد بی شک در امور خیر سرآمد خواهد شد. با توجه به تفاهم نامه سپاه های کشور با کمیته امداد، استان قزوین به تنهایی ۵۰۰ میلیون تومان برای خرید ۲۱۲ دستگاه تهیه کرد که به همین نسبت کمیته امداد آورده کمیته امداد بود و این امر در کل کشور بی نظیر بود.

وی اضافه کرد: در دوران دفاع مقدس همه به جبهه خدمت می کردند اما اعزام هزار کامیون کمک به جبهه از سوی استان قزوین در کشور بی نظیر بود. این ملت بزرگ هستند و وقتی بزرگی ملت را می بینیم مسوولیت ما مسوولین سنگین تر می شود و کسی حق ندارد به قله خدمت مردم نگاه کند و اقدامی نکند.

سردار آتانی پز پایان گفت: از آغاز شیوع کرونا تا امروز ۴۵۶ میلیارد تومان بابت کمک رزمایش مومنانه اعتبار ایجاد شده که اهدای خون، آزادی ۳۳۰ زندانی غیرعمد، جهیزیه و لوازم خانگی و غیره شامل این کمک ها بوده است.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.