سه شنبه 1400/02/21 - 11:11 ghazvin-admin
مسئول سازمان بسیج سازندگی و محرومیت زدایی:

پیشرفت ۹۰ درصدی پروژه های محرومیت زدایی در استان قزوین

رئیس سازمان بسیج سازندگی و محرومیت زدایی سپاه استان قزوین از پیشرفت ۹۰ درصدی ۷۴۰ پروژه محرومیت زدایی در استان قزوین خبر داد.

به گزارش روابط عمومی، سرهنگ حسینیانی، رئیس سازمان بسیج سازندگی و محرومیت زدایی سپاه استان قزوین گفت: فلسفه تشکیل بسیج سازندگی بنا به فرمان فرمانده کل قوا در ۳ هدف پر کردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان، کمک به دولت‌ها برای محرومیت زدایی و اشتغالزایی برای جوانان است.

وی افزود: ۷۴۰ پروژه محرومیت زدایی و عمرانی شامل آب روستایی، احداث مدارس، منازل مسکونی محرومین و طرح‌های آبخیزداری در مناطق محروم استان قزوین شناسایی و اجرا شده است.

سرهنگ حسینیانی خاطرنشان کرد: در حال حاضر شاهد پیشرفت ۹۰ درصدی در پروژه‌های محرومیت زدایی در استان قزوین هستیم.

وی افزود: روزی که فرمان تشکیل بسیج سازندگی صادر شد در کل کشور ۴۷ گروه جهادی داشتیم و امروز بیش از ۴۷ هزار گروه جهادی در کشور و ۹۸۸ گروه جهادی در استان قزوین به استعداد ۱۵ هزار نفر سازماندهی و در اطلس جهادی سپاه ساماندهی شده اند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی و محرومیت زدایی سپاه استان قزوین تصریح کرد: در حال حاضر ۴۰ گروه پزشکی و دندانپزشکی و سایر گروه‌های خدمت رسان در استان ساماندهی شده اند و از طریق قرارگاه مرکزی طارم سفلی در مکان‌های شناسایی شده برای خدمت به مردم در مناطق محروم اعزام می‌شوند.

وی افزود: ۸۰۰ پایگاه، ۲۲ قشر، حوزه‌های مقاومت و سپاه شهرستانی در استان قزوین برای ثبت نام گروه‌های جهادی آماده هستند.

سرهنگ حسینیانی گفت: اطلس جهادی در بستر اینترنت نیز چه به صورت گروهی و چه انفرادی، در اختیار علاقه‌مندان به ثبت نام در گروه‌های جهادی قرار دارد.

وی افزود: سال گذشته به صورت مستقیم برای ۶ هزار نفر از جوانان شغل برای جوانان ایجاد و اولین تفاهم نامه را با کمیته امداد امضا کردیم و بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای اشتغالزایی جوانان اختصاص یافته است.

به گفته رئیس سازمان بسیج سازندگی و محرومیت زدایی سپاه استان قزوین، در کنار ۷۰ پروژه اختصاص یافته از سوی پارک علم و فناوری استان قزوین، تولیدات گروه‌های جهادی در ۳۴ بازارچه تعیین شده در استان به فروش خواهد رسید.

وی افزود: ۵۰ مدرسه با همراهی آموزش و پرورش و نوسازی مدارس از سوی گروه‌های جهادی بازسازی شده اند و ۳۰۶ پروژه مسکن محرومان نیز در دست اقدام است که ۲۰۰ واحد به پایان رسیده است.

سرهنگ حسینیانی گفت: در حوزه آبرسانی آب شرب و کشاورزی و راه روستایی نیز در سال ۱۴۰۰ با همکاری قرارگاه امام حسن مجتبی (ره) مستقر در تهران، قرار است ۲۶۱ پروژه به بهره برداری برسد.

وی افزود: ۳۶۶ صندوق قرض الحسنه مردم دار مردم یار، در استان قزوین تشکیل شده است و این صندوق‌ها از ۳۰ نفر تا ۱۸۰ نفر عضو دارند و آورده اندک این خانواده‌ها امروز ۱۸ هزار نفر در این صندوق‌ها ساماندهی شده اند و بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان اعتبار اشتغال و ... به مردم روستایی پرداخت شده است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی و محرومیت زدایی سپاه استان قزوین گفت: عام المنفعه بودن، مشارکت مردم در طرح‌ها و اجرای طرح‌ها با روحیه جهادی، ۳ ضلع طرح‌های محرومیت زدایی سپاه استان قزوین محسوب می‌شوند.

وی افزود: با شیوع کرونا در کمتر از ۴۸ ساعت بیمارستان خیریه رحیمیان، از سوی سپاه و گروه‌های جهادی تجهیز و آماده به خدمت کردیم. همچنین مرکز دیالیز تاکستان با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

به گفته سرهنگ حسینیانی ۴ هزار و ۷۰ نفر در حوزه مراقبتی و درمانی اعم از پزشکان، بهیاران و پرستاران و حتی روحانیون و اشخاص عادی در حوزه تغسیل و تدفین ساماندهی شدند.

وی با بیان اینکه در راستای اجرای طرح رزمایش کمک مومنانه ۱۵۰ زندانی با همکاری خیران آزاد شدند افزود: با همکاری دستگاه‌ها و مردم بالغ بر ۷۰۰ هزار خدمت از سوی سپاه به مردم ارائه شد که در این بین ۲۷۰ هزار بسته معیشتی و هزار و ۴۰۰ سری جهیزیه به نیازمندان اهدا شد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی و محرومیت زدایی سپاه استان قزوین خاطرنشان کرد: از سوی قرارگاه پیشرفت و آبادانی و با حضور جوانان بسیجی و انقلابی ۳ دهستان محروم در استان قزوئین شناسایی شدند که ۲ دهستان در الموت شرقی و غربی و یک دهستان فوق العاده محروم در طارم سفلی قرار دارد و تمامی نیاز‌های این دهستان‌ها شناسایی شده و نیرو‌های جهادی در حال فعالیت هستند.

وی افزود: سایر دهستان‌های محروم نیز از سوی دستگاه‌های اجرایی استان شناسایی و فعالیت‌های عمرانی در آن‌ها آغاز شده است.

سرهنگ حسینیانی تأکید کرد: تنها مانع موجود در مسیر محرومیت زدایی در مناطق محروم، رها کردن پروژه‌های نیمه کاره است که این موضوع در قاموس سپاه و گروه‌های جهادی بسیج نمی‌گنجد.

وی افزود: ۵ واحد منزل مسکونی در شهر زلزله زده سی سخت در شرف اجراست و تا پایان مرداد ۲۰ واحد در مناطق حاشیه‌ای سیستان و بلوچستان نیز به بهره برداری خواهد رسید.

سرهنگ حسینیانی گفت: همچنین احداث هزار واحد مسکونی مددجویان تحت پوشش کیمته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین نیز آغاز شده است.

وی افزود: احداث ۱۰ واحد مسکونی عزیزان دارای دو معلول و بالاتر نیز با پیشرفت ۹۰ درصدی تا پایان خرداد ماه تحویل خانواده نیازمندان خواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)