چهارشنبه 1400/02/15 - 17:10 ghazvin-admin
آیت الله عابدینی :

بسیج سازندگی، ماموریتی برگرفته از قران را اجرا میکند ودامنه رسالت بسیج سازندگی ،جغرافیای جهان اسلام و مقاومت اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: دامنه رسالت بسیج سازندگی با نگاه اسلام و رهبری، جغرافیای جهان اسلام و مخصوصاً مقاومت اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی؛حجت الاسلام و المسلمین عبدالکریم عابدینی در دیدار مسئولان بسیج سازندگی استان قزوین که به مناسبت روز بسیج سازندگی انجام شد، گفت: دامنه رسالت بسیج سازندگی با نگاه اسلام و رهبری، جغرافیای جهان اسلام و مخصوصاً مقاومت اسلامی است و هر کجای دنیا عده‌ای زیر سلطه و ستم باشند باید مورد حمایت و پشتیبانی قرار گیرند چرا که دین در این راستا به ما سفارش جدی کرده است.
امام جمعه قزوین ادامه داد: دست همه محرومان از هر دین و آئینی را بگیریم و پس از آن که دست آن‌ها را گرفتیم اسلام را نیز به آن‌ها معرفی کنیم، همان کاری که سردار سلیمانی انجام داد و دست ایزدی‌ها و مسیحی‌ها را گرفت و آن‌ها را دلبسته خودش کرد.
امام جمعه قزوین با تسلیت ایام شهادت امیرالمؤمنین (ع) بیان کرد: یکی از مواردی که امام علی (ع) مورد توجه قرار می‌دهند، تقواست و تأکید شده است همه کار‌ها را با محور تقوا انجام دهیم.
وی عنوان کرد: امیرالمؤمنین (ع) سفارش بسیاری درباره یتیمان کرده‌اند و فرموده‌اند یتیمان معیشت و فرهنگ و ایمان لازم دارند و باید هر دوی این معانی مورد توجه قرار گیرد و مبادا غذایی که به فقرا می‌دهید سهمیه بندی باشد، با آن‌ها مانند فرزندان خودتان رفتار کنید.
حجت الاسلام و المسلمین عابدینی خاطرنشان کرد: امام علی (ع) فرموده قیمت انسان فقط بهشت است و هر چیزی را به قیمت از دست دادن بهشت معامله می‌کنید، ضرر کرده‌اید؛ هر کجا هستید دشمن ستمگران و یاور مظلومان باشید و هر کسی که صحبت‌های من را می‌شود، وصی من است، یعنی این وصیت‌ها شامل حال او می‌شود.
امام جمعه قزوین ادامه داد: استحکام روابط یکی دیگر از سفارش‌های امیرالمؤمنین (ع) است، یعنی از صمیم دل با یکدیگر برادر باشند و همانند دو برادری باشید که عمیقاً دلسوز یکدیگر هستید.