جمعه 1400/02/10 - 00:40 ghazvin-admin
صورت گرفت؛

امضا تفاهم نامه کمیته امداد و بسیج سازندگی با هدف کمک به اشتغال

کمیته امداد و بسیج سازندگی به منظور توسعه همکاری و کمک به اشتغال زایی و توانمندسازی اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی نیازمندان و مددجویان تحت حمایت تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی، تفاهم‌نامه همکاری میان کمیته امداد و بسیج سازندگی در مراسمی با حضور حجت‌الله عبدالملکی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد و سردار زهرایی رئیس بسیج سازندگی، سردار شاهرخی فرمانده سپاه صاحب الامر (عج)و مهندس حق گویان رئیس کمیته امداد خمینی (ره) در استان قزوین به امضا رسید.

وی با بیان اینکه لازمه دستیابی به اقتصاد پویا و غیر وابسته، توجه به شاخص‌های تولید در کشور است، گفت: سیستم بانکی کشور می‌تواند با فاصله گرفتن از خلق نقدینگی و فعالیت بیشتر در حوزه سرمایه‌گزاری در بخش اشتغال و ایجاد فضای کسب و کار در بهبود اقتصاد کشور نقش بیشتری ایفا کند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد همچنین با حضور در استان قزوین تفاهم‌نامه همکاری با بسیج سازندگی به منظور توسعه اشتغال مددجویان استان را امضا کرد.
عبدالملکی با اشاره به اینکه توسعه خدمات اشتغال با رویکرد دانشی و نوآورانه و با تکیه بر ظرفیت کارآفرینان حرفه‌ای و فعالان کسب و کار از راهبردهای اصلی کمیته امداد در توانمندسازی و فقرزدایی است، تاکید کرد: ایران اسلامی این ظرفیت بزرگ را دارد که به یکی از اقتصادهای برتر و بزرگ جهان تبدیل شود.

این مسئول والا مقام اظهار کرد:بر اساس تفاهم نامه همکاری بین کمیته امداد و سازمان بسیج سازندگی، در سال ۱۴۰۰، ۶ هزار و ۳۵۵ فرصتفرصت شغلی را برنامه ریزی کردیم که همکاران کمیته امداد استان قزوین به سر انجام برسانند بر اساس تفاهم نامه که امضا کردیم ۲۰۰۰ فرصت شغلی از مجموع این ۶ هزار و۳۵۵  قرار است با همکاری مشترک کمیته امداد امام خمینی و سپاه استان قزوین با محوریت سازمان بسیج سازندگی و همکاری  اقشار مختلف بسیج در استان اتفاق بیفتد.

عبدالملکی در آخر افزود:راه‌اندازی طرح‌های اشتغال، آموزش‌های کسب و کار و کاریابی برای مددجویان مستعد، تشکیل و راه‌اندازی مراکز نیکوکاری کارآفرینی، حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان، تأمین و بهبود فضای کسب و کار، توسعه همکاری با جهادگران کارآفرین و دیگر فعالیت‌های مرتبط با اشتغال نیازمندان از محور های این تفاهم نامه است که مجموع این محورها منجر به ایجاد ۲۰۰۰هزار فرصت شغلی جدید در استان برای نیازمندان خواهد شد.