پنجشنبه 1400/02/09 - 21:36 ghazvin-admin
رئیس سازمان بسیج سازندگی و محرومیت زدایی کشور

ایجاد۵۰ هزار فرصت شغلی،هدف گذاری بسیج سازندگی در سال جاری

سردار زهرایی گفت:امسال نقطه هدف ما ایجاد حدود ۲ هزار میلیارد توماگ منابع تسهیلاتی ۴ درصد از تبصره ۱۶ می باشد که در این صورت حدود ۵۰ هزار فرصت شغلی برای محرومین و مددجویان تحت پوشش کمیته امداد ایجاد خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی؛ عصر امروز تفاهم نامه کمیته امداد امام خمینی (ره) با سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین با حضور سردار محمد زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی، حجت الله عبدالملکی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) و عضو هیأت امنای این نهاد و سردار محمد شاهرخی فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین به امضا رسید.

سردار زهرایی در این مراسم با اشاره به موفقیت استان قزوین در اجرای طرح های حمایتی، سازندگی و عرصه های خدمت رسانی بیان کرد: استان قزوین در اجرای عرصه های مختلف خدمت رسانی همچون رزمایش کمک مومنانه و اهدای جهیزیه و هم در پروژه های خدمت رسانی بسیار کار منظم و منسجم و کیفی انجام داده است.

وی با اشاره به ایجاد تفاهم نامه با کمیته امداد بیان کرد: این تفاهم نامه در راستای توسعه اشتغال محرومین و مددجویان کمیته امداد در سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی می باشد. و شیوه نامه اجرایی که امروز برای سال ۱۴۰۰ به امضا رسید در راستای توانمندسازی، آموزش و مهارت آموزی، اشتغالزایی محرومین، خارج کردن آنها از سبد حمایتی کمیته امداد می باشد که این امر در سایه همیاری ایجاد می شود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی و محرومیت زدایی عنوان کرد: ظرفیت هایی که در سپاه های استانی، نواحی، حوزه ها و پایگاه های مقاومت خواهران و برادران، همچنین شبکه بزرگ نیروی انسانی بسیج وجود دارد، انسان های معتقد و مومن و پای کار هستند که می توانند به کمک کمیته امداد آمده و با طرح جامع و کاملی که در راهوری شغلی توسط معاونت اشتغال کمیته امداد می باشد و شامل طرح های اشتغال کشور می باشد برای مظلومترین و مستضعف ترین قشر کشور خدمت رسانی کنند.

وی افزود: سال گذشته در هفت استان کشور به صورت آزمایشی این تفاهم نامه ایجاد شد که موجب ایجاد حدود ده هزار فرصت شغلی برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و محرومین ایجاد شد و ما توانستیم جمعی از جهادگران بسیجی را به عنوان همکار افتخاری کمیته امداد در بحث توانمندسازی و اشتغال معرفی نماییم.

سردار زهرایی با اشاره به هدف گذاری سال جاری تصریح کرد: امسال نقطه هدف ما حدود ایجاد دو هزار میلیارد تومان منابع تسهیلاتی ۴ درصد تبصره ۱۶ می باشد که در این صورت حدود ۵۰ هزار فرصت شغلی برای محرومین و مددجویان تحت پوشش کمیته امداد ایجاد خواهد شد و بیش از ۲ هزار جهادگر کارآفرین افتخاری معرفی خواهند شد که در پی افزایش این عدد به ۳ هزار نفر هستیم.

رئیس سازمان بسیج سازندگی با اشاره به اینکه ده عنوان ریز فعالیت در این تفاهم نامه در عرصه های مختلف قید شده گفت: امیدواریم در عرصه های مختلف خدمت رسانی در حوزه اشتغالزایی همکاری های خوبی با نهادهای مختلف به ویژه کمیته امداد صورت گیرد.