چهارشنبه 1399/12/27 - 08:40
چهارشنبه 1399/12/27 - 08:40 ghazvin-admin
مسئول سازمان بسیج سازندگی و محرومیت زدایی:

۲۰ هزار بسته معیشتی در اعیاد شعبانیه قزوین توزیع می شود/۷۰۰ پایگاه بسیج میزبان رزمایش کمک مومنانه

مسئول سازمان بسیج سازندگی و محرومیت زدایی سپاه استان قزوین گفت:۲۰ هزار بسته معیشتی و ۵۰ سری جهیزیه توسط جهادگران و پایگاه مقاومت بسیج در سطح استان قزوین در قالب رزمایش کمک مومنانه توزیع می شود.

به گزارش روابط عمومی، مواسات، همدلی و همراهی با دیگران، نجوایی برخاسته از فطرت بیدار آدمی است که از بهترین جلوه‌‎های اعمال نیک به شمار می‌رود.


مواسات و همدلی در دین اسلام چنان دارای اهمیت بوده که بارها اشاره ویژه‌ای به این موضوع در قرآن کریم شده است؛ آن گونه که پیامبر اکرم(ص) خطاب به امام علی(ع) می‌فرمایند: « برترین و سرور اعمال عبارتند از: حق دادن به مردم از طرف خودت (رعایت انصاف) و همدردى با برادر دینى‌ات در راه خدا و ذکر خدای عزوجل در هر حال».


با شیوع ویروس کرونا همه گروه‌ها و نهادها پای کار آمدند و خیرین استان قزوین نیز سنگ تمام گذاشتند و در رزمایش‌ کمک مؤمنانه پابه‌پای سایر نهادها از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نقش آفرینی کردند.


امیرعلی حسینیان  با اشاره به توزیع بسته‌های معیشتی بین نیازمندان اظهار کرد: توزیع 20هزار بسته معیشتی و 50سری جهیزیه توسط جهادگران و پایگاه‌های مقاومت بسیج در سطح استان قزوین بین نیازمندان در رزمایش کمک مؤمنانه پایان سال‌جاری پیش‌بینی شده است.

فعالیت 950 گروه جهادی برای توزیع بسته‌های معیشتی در قزوین


وی با اشاره به ارزش ریالی بسته‌های معیشتی افزود: ارزش هر بسته بالغ بر 500هزار تومان و ارزش جهیزیه شامل 20میلیون تومان بوده که اقلام بسته معیشتی شامل برنج، رب گوجه‌فرنگی، حبوبات، نخود و لوبیا، آب معدنی، خرما، ماکارونی و روغن است که توزیع بسته‌های معیشتی از 26 اسفندماه جاری آغاز می‌شود و تا شب عید ادامه دارد.


مسئول جدید سازمان بسیج سازندگی سپاه استان قزوین در ادامه به اقلام اساسی جهیزیه اشاره کرد و گفت: جهیزیه اهدایی به نوعروسان قزوینی شامل اقلام اساسی همچون یخچال، اجاق گاز، ماشین لباسشویی، تلویزیون و جاروبرقی است.


وی ادامه داد: این مرحله از رزمایش کمک مؤمنانه پایگاه محور و مسجدمحور بوده که همزمان با اعیاد شعبانیه، بسته‌های معیشتی توسط گروه‌های جهادی بسیج سازندگی در سطح استان قزوین توزیع می‌شود.


حسینیان با بیان اینکه 950 گروه جهادی برای توزیع بسته‌های معیشتی در 700 پایگاه بسیج مستقر هستند، ابراز کرد: باتوجه به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر نهضت مواسات و همدلی و کمک مؤمنانه و باتوجه به شرایط اقتصادی حاکم بر مردم کم برخوردار، اقلام توسط خیرین و مجموعه پایگاه‌های بسیج تهیه و بین نیازمندان توزیع می‌شود.


وی در پایان به همکاری سایر ارگان‌ها اشاره کرد و یادآور شد: سایر نهادها از جمله کمیته امداد و سپاه پاسداران در این مرحله از رزمایش کمک مومنانه همکاری و مشارکت دارند.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)