دوشنبه 1399/11/20 - 21:24 ghazvin-admin
سردار زهرایی رییس سازمان بسیج سازندگی کشور

خدمت به مردم و سبقت محرومیت زدایی از محرومیت زایی هدف اصلی ما است.

سردار زهرایی رییس سازمان بسیج سازندگی کشور در آیین افتتاح 446 پروژه محرومیت زدایی سپاه استان قزوین گفت: آب روستاها،مسکن محرومین، بهداشت و درمان و اشتغالزایی از اولویت های بسیج سازندگی در راستای محرومیت زدایی است.

صبح امروز 446 پروژه عمرانی،محرومیت زدایی و اشتغال زایی سازمان بسیج سازندگی و محرومیت زدایی سپاه استان قزوین با افتتاح مخزن 500 متر مکعبی روستای چناسک با حضور دکتر جمالی نژاد معاون عمران، توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور و سردار زهرایی رییس سازمان بسیج سازندگی کشور و جمعی از مسئولان استانی و اهالی منطقه افتتاح و به بهره برداری رسید.

سردار زهرایی در آیین این افتتاح گفت: با رسالتی که بسیج سازندگی به عنوان بازوی دستگاه های اجرایی و نهادهای حاکمیتی بر عهده دارد با استفاده حداکثری از نیروهای متخصص کشور و ایجاد ید واحده بین دستگاه های اجرایی ،بسیج، خیرین و مردم برای رفع محرومیت ، بسیج سازندگی را تبدیل به بزرگترین نهاد تسهیل گر در کشور تبدیل نموده است.

وی افزود: بسیج سازندگی کشور با وجود 160 هزار رده بصورت مویرگی حتی تا دورترین روستاها ظرفیت عظیمی برای خدمت رسانی در اختیار دارد که از این ظرفیت با مشارکت مردم بعنوان محور اصلی فعالیت بسیج و همراه با گروه های جهادی در بزنگاه ها به کمک مردم می آید و این امر در زلزله و سیل و بحرانهای کرونا به وضوح قابل مشاهده است.

سردار زهرایی عنوان کرد:در ایام دهه مبارک فجر2500 پروژه محرومیت زدایی در سراسر کشور که نتیجه کار مشترک بسیج سازندگی و بقیه دستگاه ها اجرایی می باشد افتتاح و به بهره برداری می رسد.

رییس سازمان بسیج سازندگی کشور تصریح کرد: طرحی با عنوان طرح جامع محرومیت زدایی تعریف شده است که به تایید وزارت کشور و دیگر وزارتخانه ها رسیده و به استانداران و نهادهای اجرایی ابلاغ شده است و این طرح که کار مشترکی با بسیج سازندگی است دارای چهار اولویت اجرایی شامل حل مشکل آب روستاها با احداث مخازن آب و ایجاد شبکه آب شرب ، مسکن محرومین با احداث و مرمت مسکن آنان ، بهداشت و درمان و ایجاد اشتغال پایدار با احداث و راه اندازی کارگاه ها و اقتصاد مقاومتی می باشد.

سردار زهرایی رییس سازمان بسیج سازندگی کشور در آیین افتتاح مخزن 500 متر مکعبی چناسک بعنوان نمونه ای از 446 پروژه عمرانی ، محرومیت زدایی و اشتغال زایی سپاه استان قزوین تاکید داشت: مقام معظم رهبری فرموده اند که بهترین راه جنگ با آمریکا خدمت به مردم است و خدمت در واقع جنگ اساسی ما است که برای این جنگ هم آرایش تکنیکی و تاکتیکی را بازتعریف کرده ایم و جنگ با فقر و محرومیت زدایی هدف اصلی می باشد و تلاش داریم که در خدمت به مردم ، محرومیت زدایی از محرومیت زایی سبقت بگیرد.