سه شنبه, 03/27/1399 - 10:37 ghazvin-admin
مدیر اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی استان خبرداد

پرداخت تسهيلات به معتادين بهبود يافته در قزوین

دبیر اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی بسیج سازندگی استان قزوین از پرداخت تسهيلات به معتادين بهبود يافته در قالب قرارگاه جوادالائمه (ع) خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج سازندگی استان قزوین، سرگرد پاسدار مهدی نیکجو دبیر اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی بسیج سازندگی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار این پایگاه اظهار کرد: به منظور صيانت و اشتغال بهبود يافتگان و خانواده‌هاي آسيب ديده از اعتياد در سال گذشته سازمان بسيج سازندگي به واجدین شرایط تسهيلات اقتصاد مقاومتي پرداخت کرد.

وی افزود: با توجه به اين موضوع كه افراد معتاد در معرض آسيب‌هاي جدي جسمي و روحي قرار دارند بايد برنامه‌ها و سياست‌هاي دستگاه‌هاي اجرايي و سازمان‌ها در راستاي كمك به اين افراد پايه‌گذاري شده و اين گروه آسيب‌پذير تحت حمايت نهادهاي مذكور قرار گرفته و از جمله اين حمايت‌ها ايجاد بستر مناسب براي توانمندي و اشتغال آنهاست. 

مدیر اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی بسیج سازندگی استان بیان کرد: سازمان بسيج سازندگي استان قزوين نيز به منظور پيشگيري از اعتياد و مبارزه با قاچاق موادمخدر و همچنين به منظور صيانت و اشتغال بهبود يافتگان و خانواده‌هاي آسيب ديده از اعتياد در راستای ایجاد اشتغال برای این افراد در سال گذشته تسهیلات اقتصاد مقاومتی پرداخت کرده است.

نیکجو در پایان گفت: سازمان بسيج سازندگي در نظر دارد تا به اهدافي چون توانمندسازي معتادين بهبود يافته با تكيه بر كرامت انساني و هويت بخشي، ايجاد اشتغال و بهبود معيشت این افراد، حمايت اجتماعي و صيانت از خانواده آنها و جلوگيري از لغزش مجدد بهبود يافتگان و همچنين تسريع در برگشت اینگونه افراد به جامعه دست پيدا كند و با عنایت مسئولین این امر در سال جدید استمرار خواهد داشت.